زيرا اكثر داروهاي ضد واريسي و درمان‌هاي موجود امروزه براي بزرگسالان تهيه شده است. بنابراين طيف گسترده‌اي از داروهاي درماني هموروئيد براي بزرگسالان در داروخانه‌ها موجود است.


به طور كلي درمان‌هاي طبيعي امن‌ترين راه براي درمان هموروئيد در كودكان است. مؤثرترين روش درمان تغيير رژيم غذايي كودك و اصلاح عادات رفتاري و سبك زندگي است. از آن‌جا كه يبوست بزرگترين علت هموروئيد در كودكان است، احتمالاً كنترل يبوست مهمترين راه براي جلوگيري از هموروئيد در كودك است. اضافه كردن فيبر و مايعات حدود هشت ليوان روزانه به رژيم غذايي كودك اولين گام براي جلوگيري از يبوست است. مصرف برخي از نوشيدني‌ها مانند آبميوه و انواع توت‌ها، آب نارنگي و آب انار گزينه‌هاي خوبي هستند. يكي از روش‌هاي اصلاح عادت‌هاي رفتاري كودك توجه به ورزش و فعاليت بدني منظم كودك است تا به جلوگيري از يبوست و هموروئيد كمك كند. ورزش مي‌تواند سلامت كلي كودك و همچنين سلامت روده را بهبود بخشد.بهتر است به كودك خود آموزش دهيد تا به محض احساس نياز به دفع مدفوع به دستشويي رود و از به تأخير انداختن عمل اجابت مزاج بپرهيزد. از طرفي او را تشويق كنيد تا زمان كمتري در دستشويي صرف كند و از زور زدن حين اجابت مزاج بپرهيزد. روش‌هاي درماني مناسب براي كنترل هموروئيد كودك كه والدين بايد به ان‌ها توجه كنند عبارت‌اند از:


حمام روزانه‌ي كودك با آب گرم و سپس خشك نمودن محل، شستشو محل مقعد با صابون مي‌تواند هموروئيد را تحريك كند؛


حمام آب گرم نشسته در لگن به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقيقه دو تا سه بار و سپس خشك نمودن محل


آموزش روش صحيح خشك نمودن يا تميز كردن مقعد بعد از اجابت مزاج به كودك و استفاده از دستمال مرطوب و نرم


كمپرس يخ براي تسكين درد مقعد كودك


مصرف دوز مناسب استامينوفن براي كنترل درد مقعد كودك


مصرف داروهاي ضد هموروئيد بدون نسخه مخصوص كودك با نظر پزشك


چنانچه هموروئيد در عرض دو هفته بهبود نيافت يا خونريزي شديد رخ داد حتماً با پزشك تماس گرفته شود. در موارد شديد بيماري كه با اين روش‌ها كنترل نمي‌شود، معمولاً جراحي توصيه خواهد شد و از آن‌جايي كه كودك در سن رشد است، روش باند لاستيكي براي از بين بردن هموروئيد كودك پيشنهاد نخواهد شد.


شدت بيماري هموروئيد در كودكان


اگر چه عود هموروئيد در كودكان شايع نيست، اما مي‌تواند رخ دهد، بنابراين توجه به نشانه‌هاي بيماري و مراقبت از كودك مهم است. براي احتياط، هر نشانه‌اي از يبوست بايد جدي گرفته شود و بلافاصله به آن پاسخ داده شود تا منجر به ايجاد دوباره‌ي هموروئيد در كودك نشود.

نوشته شده توسط reprh | ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴:۴۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بزرگ ترین مرجع قالب وبلاگ طراحی سایت سیستم مدیریت آگهی